Avatar uživatele
AndyT

Co je to cyklická redudantní chyba?

Ukázalo se mi to při instalování jednoho souboru. Nevíte někdo, co to je?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3949 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Určitě to nebude cyklická redundantní chyba, ale chyba při kontrole cyklického redundantního kódu (tedy… kontrola proběhla v pořádku, ale se špatným výsledkem). Znamená to, že soubor není kompletní, nebo byl pozměněn oproti stavu jak ho připravil ten člověk, který k němu CRC vypočítal.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa88

@Dochy to trefil… Jen neuvážil, že archivy mohou mít CRC součty za celý soubor, ale i po částech…

Jednoduše, máš poškozený archiv (méně pravděpodobně pak máš hodně starý dekompresní algoritmus, který zná jen starší kód).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

Dochy:
„kontrola proběhla v pořádku, ale se špatným výsledkem“

a to je čo?
buď kontrola prebehla dobre, v poriadku (nevyhadzuje chybu) alebo so špatným výsledkom (vyhadzuje chybu).

asi si myslel, že kontrola prebehla >kompletne<, a to s vyhodnotením, že súbor nie je správny (legálny, originálny, etc).
a to je rozdiel. podstatný.

před 3948 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

To je jednoduché. Inventura také může proběhnout v pořádku (nikdo mrtvej, nikdo nepodváděl, stihla se včas) ale se špatným (nevyhovujícím) výsledkem "manko 100tisíc).
Ale jo, možná jsem nezvolil nejlepší výrazy, ale lepší mně nenapadly (proto jsem to dopsal do závorky 😉

před 3948 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek