AndyT

Co je to cyklická redudantní chyba?

Ukázalo se mi to při instalování jednoho souboru. Nevíte někdo, co to je?

Nejlepší odpověď
Dochy

Určitě to nebude cyklická redundantní chyba, ale chyba při kontrole cyklického redundantního kódu (tedy… kontrola proběhla v pořádku, ale se špatným výsledkem). Znamená to, že soubor není kompletní, nebo byl pozměněn oproti stavu jak ho připravil ten člověk, který k němu CRC vypočítal.

Další odpovědi
Pepa88

@Dochy to trefil… Jen neuvážil, že archivy mohou mít CRC součty za celý soubor, ale i po částech…

Jednoduše, máš poškozený archiv (méně pravděpodobně pak máš hodně starý dekompresní algoritmus, který zná jen starší kód).

arygnoc

Dochy:
„kontrola proběhla v pořádku, ale se špatným výsledkem“

a to je čo?
buď kontrola prebehla dobre, v poriadku (nevyhadzuje chybu) alebo so špatným výsledkom (vyhadzuje chybu).

asi si myslel, že kontrola prebehla >kompletne<, a to s vyhodnotením, že súbor nie je správny (legálny, originálny, etc).
a to je rozdiel. podstatný.

Dochy

To je jednoduché. Inventura také může proběhnout v pořádku (nikdo mrtvej, nikdo nepodváděl, stihla se včas) ale se špatným (nevyhovujícím) výsledkem "manko 100tisíc).
Ale jo, možná jsem nezvolil nejlepší výrazy, ale lepší mně nenapadly (proto jsem to dopsal do závorky 😉