Pokročilý

Co je to cyklická redudantní chyba?

Ukázalo se mi to při instalování jednoho souboru. Nevíte někdo, co to je?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Určitě to nebude cyklická redundantní chyba, ale chyba při kontrole cyklického redundantního kódu (tedy... kontrola proběhla v pořádku, ale se špatným výsledkem). Znamená to, že soubor není kompletní, nebo byl pozměněn oproti stavu jak ho připravil ten člověk, který k němu CRC vypočítal.

Další odpovědi:

Pokročilý

@Dochy to trefil... Jen neuvážil, že archivy mohou mít CRC součty za celý soubor, ale i po částech...

Jednoduše, máš poškozený archiv (méně pravděpodobně pak máš hodně starý dekompresní algoritmus, který zná jen starší kód).

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

Dochy:
"kontrola proběhla v pořádku, ale se špatným výsledkem"

a to je čo?
buď kontrola prebehla dobre, v poriadku (nevyhadzuje chybu) alebo so špatným výsledkom (vyhadzuje chybu).

asi si myslel, že kontrola prebehla >kompletne<, a to s vyhodnotením, že súbor nie je správny (legálny, originálny, etc).
a to je rozdiel. podstatný.

Stříbrný

Dochy

To je jednoduché. Inventura také může proběhnout v pořádku (nikdo mrtvej, nikdo nepodváděl, stihla se včas) ale se špatným (nevyhovujícím) výsledkem "manko 100tisíc).
Ale jo, možná jsem nezvolil nejlepší výrazy, ale lepší mně nenapadly (proto jsem to dopsal do závorky ;-))

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.