co je to ctnost?

Zajímalo by mě, co tím člověk myslí, když se někoho zeptá, jaká je u něho největší ctnost?

Nejlepší odpověď
Lencis

Mnoha lidem připadá toto slovo jako něco z moralistické literatury středověku. Ctnost je však dobrý trvalý zvyk. Ctnosti jsou přednosti každého člověka, které by měli být normou. Tato skutečnost činí myšlenku ctností už o něco zajímavější. Existuje však ještě i jiný úhel pohledu a s ním i další definice ctnosti. „Ctnost je ta věc, kterou bychom rádi viděli u ostatních ve vztahu k nám, ale kterou někdy jen těžce hledáme ve vztahu k ostatním.“

Ctnosti jsou v obecném významu přednosti člověka, které však nedělá jen z povinnosti, zvyku či jiných pohnutek, ale ze své podstaty. Ctnostní lidé jsou chápaví, štědří, čestní, upřímní, spravedliví…

Další odpovědi
Bonifác

Cnost je dobrá vlastnost člověka. Jinak mrkněte na odkaz.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ctnost

Attack-design

čeho si nejvýše na sobě vážíme,na co jsme pyšní

Dandi

Jednoduchá definice: trvalá a pevná dispozice konat dobro.