Evika

co je to charakteristika

jak napsat charakteristiku hlavního hrdiny

Odpovědi
blesk26

Charakteristika hrdiny je vlastně jeho popis. Charakteristiku máme vnější a vnitřní. V rámci vnější charakteristiky nejdříve popíšete jak osoba vypadá, její vzhled, jak vystupuje navenek, poté se podíváte na charakteristiku vnitřní, tedy ponoříte se do hrdinovi duše, jaká je jeho osobnost apod., zkrátka popíšete jeho duševní profil. Charakteristiku dělíme také na přímou a nepřímou. V nepřímé charakteristice vyvozujete nějaký závěr o člověku na základě jeho činů a jednání v konkrétních situacích. Nevnucujete ale čtenářovi svůj názoru, necháte ho udělat si názor vlastní. V přímé charakteristice popíšete jeho konkrétní a evidentní povahové rysy.

Cílem charakteristiky je tedy popsat a zhodnotit hrdinu. Při psaní se používá hodně přídavných jmen, která dělají to hodnocení přesnější a jaksi barevnější.

Pokud se Vám povede vyváženě skloubit všechny tyto části dohromady, budete mít perfektní charakteristiku :)

Na internetu najdete spoustu napsaných charakteristik, doporučuji si nějaké přečíst a udělat si o charakteristice obrázek na jejich základě.