Standaa

Co je to částice? Atom?

Co za formu hmoty je částice? Co to může být?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Atom je základní částicí hmoty, fyzikálními postupy ho lze rozdělit na další částice.

Další odpovědi
MK44

Částice, ve fyzice, jsou stavební prvky, jednotky hmoty. Dosavadní výzkum ukazuje, že každý takový stavební „kámen“ je složen z dalších, menších jednotek. Mechanicky lze hmotu rozdělit na jednotlivé molekuly. Chemicky lze molekuly rozdělit na jednotlivé atomy. Štěpením jader atomů postupy nukleární fyziky lze získat protony a neutrony. Ty lze dále rozdělit na kvarky, z nichž jsou složeny. Vedle kvarků jsou další elementární (subatomární) částice jako elektrony, pozitrony, neutrina, fotony, gluony nebo třeba Higgsův boson. Pro více informací pátrejte po standardním modelu částicové fyziky a po kvantové teorii. Co to je hmota, co je její podstatou, co jsou subatomární částice, lze je dělit do nekonečna a podobně, jsou dobré otázky. Pokud některou zodpovíte nebo alespoň poznání o kousek posunete, máte šanci na Nobelovku …

Dochy

Částice není forma hmoty. Hmota je z částic složena. Částice je víceméně neurčitý pojem – kousek něčeho s určitými vlastnostmi, co je danými metodami dále nedělitelné (ale jinými metodami to může být dále dělitelné) dále popisují kolegové Lamalam, MK44