Mugz

Co je to čas

Každý víme co je to čas. Ale co to vlastně je když žijeme v čase a prostoru tak prostor můžeme vidět můžeme ho chytit ale u času to tak nejde. Je čas pouze výmysl aby jsme mohli určovat dny a roky a hodiny nebo opravdu něco jako nějáká energie v podobě času existuje?

Nejlepší odpověď
Richie

Čas je jedna ze základních fyzikálních veličin, jíž se měří vzdálenost mezi událostmi na první souřadnici časoprostoru. Čas se dá také definovat jako neprostorové lineární kontinuum, v němž se události stávají ve zjevně nevratném pořadí. Jako takový je podstatnou složkou struktury vesmíru. Je velmi obtížné, až nemožné, si čas nějak představit. Pokusy o pochopení času byly po dlouhou dobu především doménou filosofů, později i přírodovědců. Na povahu a smysl času existuje množství silně odlišných náhledů, a je proto obtížné nabídnout jeho nekontroverzní a jasnou definici. Důležitým pojmem je tzv. šipka času která určuje smysl (směr) plynutí času, který odpovídá směru rozpínání vesmíru.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Cas

Další odpovědi
annas

Třeba vám odkaz poskytne odpověď na otázku
http://www.vol­ny.cz/xylas/ca­soprostor.htm

Čas a prostor
Původ měření času
Časové jednotky
..
Jednotky časoprostoru

https://www.na­tional-geographic.cz/clan­ky/cas-neexistuje-vsechno-probiha-najednou-tvrdi-respektovany-fyzik.html

marci1

Pojem času je pro nás asi opravdu spíše nepochopitelný, jako třeba vesmír. Pravdou ale je je, že přítomný čas je jedinečný, vyjímečný a nikdy se již nebude opakovat.

Děda Louda

Pan Werich říkával, že čas si lidi vymysleli, aby věděli od kdy do kdy a co za to.

huxa

čas je čtvrtá dimenze. Prostor bys nemohl vidět ani chytit, nebýt času

pl4toon

Dny, roky a hodiny jsou jen berlička pro subjektivní měření času z pohledu člověka. Příroda žije od nádechu k nádechu, od vzniku k zániku, od východu k západu. Je těžké uchopit čas myšlenkou, ale je kupodivu snadné ho definovat.
Doplňuji:
korekce:
… od nádechu k výdechu …

Jose1f

Na rozdíl od všech složitých teorií zastávám názor, že čas není nic jiného, než sled dějů. Hodiny měří čas tak, že tikají. Tik, ťak, to je sled dějů. Ráno jsi zaspal a nestíháš? Už jsi měl být na cestě do školy a ty teprve snídáš? Honí tě čas? To tě honí sled dějů, protože se vyvíjí jinak, než si přeješ. Proto se čas nedá vrátit, protože je to sled dějů.