Miroslavst

Co je to čarodějnictví a magie? Co to znamená? Dá se to nějak využít?

Dá se využít nějak magie a čarodějnictví?
Myslíte, že by to pomohlo u nás?
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/221656-rumunske-carodejnice-proklely-vladu.html

Nejlepší odpověď
panenka

Čarodějnictví neboli čarodějství je označení pro nadpřirozené působení známé v mnoha světových kulturách, který však nemá žádnou obecně přijímanou definici. Může být chápáno jako součást magie, jindy je od ní oddělováno, jako méně intelektuální a více intuitivní. Ve většině kultur je spojováno především s ženami a také s působením zla pomocí magie. To vedlo k pronásledování skutečných či domnělých praktikantů čarodějnictví, především v raně novověké Evropě, objevuje se však dodnes, především v zemích subsaharské Afriky.

K nejčastějším schopnostem přisuzovaným čarodějnicím patří záškodná magie jako jsou kletby nebo uhranutí, milostná magie, věštění – především nekromantie. Praktikantka čarodějnictví se nazývá čarodějnice nebo s menší negativní konotací čarodějka, praktikant se nazývá čaroděj či čarodějník.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ca­rod%C4%9Bjnic­tv%C3%AD

Další odpovědi
anonym

já bych to jejich prokletí na lehkou váhu nebrala,a určitě bych zrovna čarodějnicím na kuří oko šlápnout nechtěla

BEAES

Čarodějnictví je širší pojem, který označuje spíše magické praktiky, čarování a bylinami, svícemi, Měsícem. Neznamená tedy nutně konkrétní pohanské náboženství se svými bohy a bohyněmi, rituály a svátky. Lidové čarodějnictví tu bylo vždycky a přežilo do dnešních dnů.
Pokud se tím chceš zabývat, tak si můžeš objednat o magii knihu.
http://www.eso­terickyobchudek­.cz/esotericky­obchudek/eshop/1-1-Knihy/3-2-Magie-carodejnictvi/5/266-BOZSKA-MAGIE-Doreen-Virtue-Ph-D

Miroslavst

Zajímá mě magie a čarodějnictví, jak je možné jej využít, atd. Nikoli názor na odkaz.