sznamko

co je to čagan?

Nejlepší odpověď
annas

Čakan – označení pro typickou chodskou hůl se sekerkou.
Na Moravě dosud čagan představuje chodeckou hůl se zahnutou rukojetí. Slovo pochází z turečtiny, kde znamenalo „bojová sekera“.

Etymologie slov.

Další odpovědi
led

1 – Môže to byť niečo ako valaška, čagan používali napíklad na Chodsku
2 – prítok rieky Irtyš v Kazachstáne
3 – prítok rieky Ural
prípadne meno mongolského vojvodcu Čagan Temüra žijúceho v 14.storočí na území severnej Číny
PS.
Podľa Kerberinej odpovede asi čagan doniesli na naše územie mongolské vojská počas nájazdov na Európu

sejtanka

hůl,zejména kovaná,opatřená sekyrkou

panenka

Můj děda tak říká hůlce.

dědapetr

Čakan je hůl sekyrkajako

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ca­kan

Honzalo578

Čagan je klacek vy koňa. Ale pozor musí mít zvyk při švihu.