nwm

co je to č.p.

chci si něco objednat ale chcou pomě nějaký č.p. nwm co to je poraďte předem děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
maryleu

číslo popisné ( číslo baráku )

Další odpovědi
Zuzka78

máte dvě čísla na domě. Jedno je orientační, to je to, co uvádíte, když si necháváte poslat dopis. A číslo popisné to je to co máte v občance za lomítkem, tak že to co běžně nepoužíváte, ale pokud jde o objednání poštou, tak to nejspíš bude číslo orientační, což je to co klasicky používáte.

panenka

je to číslo popisné vašého domu

bond73

Je to, ,,cislo popisne,, , domu ve kterem bydlite.

Nessa

Nebo to také můžete vyřešit velmi jednoduše – tyto formuláře často nehlídají zadávaný obsah, takže můžete napsat obě, např: 2130/72

Arne1

Zuzka78 uvedla mylnou informaci, číslo popisné je VŽDY před lomítkem. Pokud má dům i číslo orientační (tedy pořadové v ulici, v některých městech to nemají), taj je VŽDY za lomítkem.

Bobek 2

Číslo popisné není VŽDY před lomítkem, ale SPRÁVNĚ před lomítkem, tedy podle aktuálního standardu pro psaní adres. Ovšem poměrně rozšířené i psaní opačné, vycházející z logiky, že orientační číslo přímo navazuje na název ulice, k němuž je komplementární, a popisné je k tomu pak jakoby „přidané“.
V komunitách historiků, archivářů či památkářů krom toho ještě přežívá i zvyklost psát adresy typu „187/V“, kde za lomítkem je číslo části obce – v některých městech je ta tradice ještě dnes preferovaná.

Zuzka78 ovšem uvedla víc neopodstatněných tvrzení. Zjevně netušila, že v naprosté většině obcí (včetně i docela velkých měst, jako jsou třeba Pardubice, Zlín nebo Kladno) orientační čísla vůbec nemají. A mylně předpokládala, že tazatel „klasicky používá“ orientační číslo – je řada měst, kde sice systém orientačních čísel ještě mají, ale moc ho neudržují a fakticky tato čísla nikdo nepoužívá, nebo má orientační čísla jen část domů.