vas999

Co je to bosenská Srebrenice?

Nejlepší odpověď
Arne1

Srebrenica je město na východě území Bosny a Hercegoviny. Je známo především díky masakru který se tam odehrál v roce 1995.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Srebrenick%C3%BD_ma­sakr

Další odpovědi
Drap

Název regionu a města v Bosně. Došlo tam ke známému Sebrenickému masakru 6,7,1995

led

Keď idete do Chorvátska, Bosny, Srbska, do tých bývalých bratských republík Juhoslávie, nepýtaj sa priateľov, ale ani neznámych, na vojnu… pýtaj sa na život, nie na smrť…
Srebrenica, to nie je len mesto smútku, desivého masakru vojnového šialenstva… nenávisti kvôli vyznaniu…
Srebrenica je aj sympatické mesto žiariace medzi horami, krásna príroda okolo a hlavne, sú to ľudia. Ľudia, ktorí vytvárajú život a chcú ho žiť v pokoji a v mieri.

Kryšpín

Podle šetření OSN bylo zjištěno zabitých 2108 Srbů a Albánců, profesor Rajko Doleček má názor, že Evropa byla mylně informována o statisících mrtvích na kterém mají podíl obě strany jak muslimové tak Srbové a údajně na části masakru mají také podíl teroristické jednotky UCK které byly vycvičeny v Německu.

led

Kryšpín, nie je dôležité, koľko mrtvych udáva OSN a koľko médiá (ktoré všetko zištne zveličujú), ale to, že k tomuto činu vôbec došlo.
Možno sa vám zdá bezohľadné, že pre mňa nie dôležitý počet mrtvych… Nie je to bezohľadnosť ale emóciami si nemôžme zatieniť pohľad na zločin a príčiny, ktoré k tomu viedli. Všimnite si, udávajú priamych vinníkov ale o tých skutočných, v pozadí (biele goliere), ktorí to všetko, celý tento konflikt vytvorili pre svoje záujmy (nie záujmy ľudí priamo zúčastnených) o týchto sa nikde nehovorí. Ich hlavy ani nikdy nepadnú na popravisku dejín, ale naopak, budú velebení ako spasitelia, záchranci civilizácie.

led

Keď idete do Chorvátska, Bosny, Srbska, do tých bývalých bratských republík Juhoslácie, nepýtaj sa priateľov, ale ani neznámych, na vojnu… pýtaj sa na život, nie na smrť…
Srebrenica, to nie je len mesto smútku, desivého masakru vojnového šialenstva…
Srebrenica je aj sympatické mesto utopené medzi horami, krásna príroda okolo a hlavne, sú to ľudia. Ľudia, ktorí vytvárajú život a chcú ho žiť v pokoji a v mieri.