Co je to „bolest“?

Doplňuji:
Ježišmarjá to jsem čekal přesně okopírovanou odpověď z wikipedie. Čekal jsem ji od panenky, ale od Vás ne.
Tak si tu bolest obodujte.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Znám­kování

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zna-nekdo-neco-spolehliveho-na-zmirneni-bolesti-pri-artroze

Nejlepší odpověď
anonym

Bolest je psychický stav či pocit většinou spojený s aktuálním nebo potenciálním poškozováním živé tkáně organizmu. Nejčastěji vzniká v důsledku poškozujících účinků na organizmus, ohrožujících jeho existenci nebo celistvost, či jako příznak poruchy normálního průběhu fyziologických procesů, může však mít i čistě psychické příčiny. Má velký význam pro ochranu organismu před poškozením, neboť upozorňuje, že k takovému poškozování dochází nebo by v nejbližší době mohlo dojít; je stimulem pro obranné reakce zaměřené na odstranění vnějších nebo vnitřních podnětů, které ji vyvolaly.
Doplňuji:
Tak jo,dávám si za 5 !

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bo­lest

Další odpovědi
poa.li

Něco mi napovídá, že máte na mysli bolest psychickou. Ta vychází povětšinou s přání tužeb, které nejsou uskutečněny. Pokud je to vlastní vinou, pak ji způsobuje hryzání svědomí. Cesta je přání a tužeb se zříci, nebo je alespoň pozorovat. Pokud se podaří po ničem netoužit, stane se to, že můžeme s radostí přijímat to, co přijde samo…

irij

Bolest je určitě subjektivní pocit.Každý má ten práh nastavený různě vysoko. Můj Otec byl kdysi operován bez narkózy (sl. střevo), já někdy pomalu umírám při bolasti zubů. Asi to není tím, kdo jak je veliký srab, ale někde v těle to musí být zakódováno.