CoJeBiFlOš

Co je to BIFLOŠ?

Na Facebooku jsem vyděla obrázek (hráli jsme školu na jedný stránce)a tam bylo kdo bude BIFLOŠ tak nevím

Nejlepší odpověď
annas

Sice neznám kontext, ale podle mě ten, kdo se tvrdě učí, dře, šprtá. Je to výraz nespisovný.

Odvozené od slovesa biflovat = tvrdě se učit na zkoušku, zjeména na zpaměť.
"Původ z německého büffeln – t/v, z Büffel = buvol, zde ve významu hlupák, italsky bufalo, lat. bufalus, původ z řečtiny boubalos, odtud i české buvol. . "
Původ slvoa ze SNČ
Doplňuji:
Správně patří – Kdo je bifloš. Co je bifloš – není nic.

Ještě doplním. Bifloš – ten, kdo se dře, pilně uči, obyčejně bez pravého porozumění, tedy třeba jen o omílání pouček. . . jde mu jen o známky, nikoliv pochopení učiva.

Šprt, i když je to synonymum, slovo podobného významu, rozdíl mezi biflošem a šprtem je . Šprt se učí často kvůli tomu, aby byl pochválen.

Dnes šprt = každý žák, který se učí dobře. Jde mu nejen o známky, ale i o vědomosti.

více diskuse

Další odpovědi
www

Vyjma uvedeného předchozími je to rovněž tvůj nick 😉
Doplňuji:
Nicméně, ty to určitě nebudeš, jinak bys nepsala ‚vyděla‘ s takovou hrubkou. Trošku více biflování by ti proto jistě prospělo 🙂

Luxx

to je ŠPRT