Co je to Betel?

Nejlepší odpověď
SajmonModer

Rostlinná droga, která se žvýká zejména v jihovýchodní Asii.[1] Existuje několik typů betelového sousta podle obsažených rostlin. Základem jsou nedozrálé plody palmy arekové (Areca catechu), listy pepřovníku betelového (odtud název) potřené vápnem (drcený vápenec, drcené lastury) a gambir Uncaria gambir. Někdy se též přidávají listy tabáku virginského (Nicotiana tabacum), Acacia catechu, hřebíkovec kořenný (Syzygium aromaticum) a kardamom obecný (Elettaria cardamomum). Při žvýkání betelového sousta se uvolňuje hlavně arecaidin, který barví sliny do červena. Intenzivní žvýkači se pak poznají podle černých zubů. Ostatní alkaloidy pak působí na zvýšenou sekreci potních a slinných žláz, likvidují střevní parazity a působí osvěžení organizmu.

Další odpovědi
dědapetr

Betel rostlina je evergreen a trvalka liána, s lesklým srdce-formoval listy a bílé kočička . Betel rostlina pochází z jižní a jihovýchodní Asie