martinju

co je to bdělost?

jaký je význam slova bdělost?

Nejlepší odpověď
Mandarinka

Bdělost je základní formální charakteristikou stavu vědomí. Je podmínkou průběhu většiny psychických funkcí a projevu psychických vlastností.

Další odpovědi
dave09

Pokud je člověk bdělý, znamená to, že je při vědomí a dává pozor na dění v jeho okolí (vnímá ho).

Nuk nuk

Bdělost je opak spánku. V širším významu to může být i něco jako „ostražitost“.

kanylka

bdělost je stav, kdy člověk nespí,není pod vlivem omamných látek nebo jakýchkoli léků,drog,ale­koholu,je zcela střízlivý,tudíž bdělý- schopný reálně vnímat sebe i okolí.

Jivinho

Bdělost-ostražitost, schopnost rychlé reakce…

Bibinka1111

tzn. že jsi vzhůru