Retko

Co je to aspirantura??

Videl jsem co pise COJECO, tak prosim trosku lepsi vysvetleni.
Pripadne jak je to dneska, kdyz se CSc titul uz neudeluje??
Plus dalsi veci co vas napadnou.
Diky

Nejlepší odpověď
anonym

Dneska se dřívějším aspirantům (v tomto smyslu) říká doktorandi.
Doktorandské studium je postgraduální studium (tedy po absolvování VŠ), cíleným titulem bývá doktor ´nějakých´ věd, titul Ph.D.
Obecně aspirant = uchazeč, ´čekatel´.

Další odpovědi
arygnoc

je to snaha o dosiahnutie čo najlepšie výsledku, uplatnenia.
hovorovo práca, ktorou sa dotyčný snaží presadiť v tej ktorej činnosti (výskum, uplatnenie v praxi, rozbor a obhajoba (či kritika) nejakého postupu, techniky [často v medicíne], atď).

je to činnosť, ktorá zhodnocuje poznatky, zvyšuje kredit ašpiranta.