jakho

Co je to Andragogika? Kde se o tom dovím víc?

co je to Andragogika??

Nejlepší odpověď
hanny 2

Andragogika

Pod pojmem andragogika se na Superstudentovi nejčastěji zobrazují přípravné kurzy na přijímací zkoušky na vysoké školy s oborem andragogika.

Andragogika pochází ze spojení dvou řeckých slov – andrós = muž a agógé = vedení. Vznik tohoto pojmu byl zapotřebí kvůli odlišení vzdělávání dětí (pedagogika) a vzdělávání dospělých (andragogika).

Andragogika má tedy za cíl kontinuelně vzdělávat dospělé lidi i poté co opustili školní lavice a začali pracovat. Vzdělávání může mít podobu jazykových kurzů, rekvalifikačních kurzů, sociokulturního vzdělávání ve volném čase nebo občanského vzdělávání.http://www­.superstudent­.cz/tags/Andra­gogika