AndreiRanger

Co je to „Alkalická minerálka“, znáte nějakou??

Nejlepší odpověď
quentos

zásaditá (tj. z chemického hlediska – opak od slova „kyselá“). Podle zdroje je taková např. Mattoni nebo Bílinská

http://www.slov­nik.cz/docs/led­vinove_kameny­.html

zbyndo

A čo Tebars Sulinka,alebo u nás original prameň Fatra,tie sa užívajú pri pálení záhy,keď je v žalúdku prevažuje kyselina,to je pH menej ako 7, v supnici pH,ktorá je 0 až 14.Tieto zásadité minerálky neutralizujú kyslé prostredie, 0–7,a tak pomahajú pri už spomínanom prosredí