Dee13

Co je to akreditace oboru na VŠ?

Co znamená, že je obor akreditovaný? Když v květnu maturuji, jakou akreditaci by měl mít obor, na který se budu hlásit (bakalářské studium)?

Dá se tedy přihlásit na obor, který má akreditaci do 31. 7. 2017, případně ho studovat?

Nejlepší odpověď
gecco

Akreditace znamená to, že daná škola může daný obor otevřít (přijímat studenty), vyučovat a vydávat absolventům diplomy.
Akreditaci vydává Ministerstvo školství – takže obor by měl mít jeho akreditaci…
😉
_____________­____________________
Ano, přihlásit se na takový obor v roce 2016 rozhodně lze…
Pak budto musíš daný obor od konce jeho akreditace dostudovat a nebo doufat, že akreditace na něj bude prodloužena.
😉

Další odpovědi
led

Akreditace (z franc. accréditer, z mettre à crédit, ověřit důvěryhodnost) znamená oprávnění k určité činnosti nebo ověření a uznání takového oprávnění.

Akreditace studijního programu znamená oprávnění instituce, například vysoké školy, přijímat studenty, vyučovat a vydávat veřejně uznané diplomy v určitém oboru. Smyslem je zajištění přijatelné kvality výuky, kvalifikace učitelů atd. Akreditaci vysokoškolských studijních programů vydává v ČR Ministerstvo školství na základě závazného stanoviska
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Akreditace
To znamená oprávnenie VŠ daný odbor vyučovať a vydávať diplomy… vo vašom prípade, na úrovni pre bakalárske štúdium

ivzez

Podle mne by bylo rozumnější se přihlásit na obor,
který stihneš vystudovat do konce akreditace.