milan16647

Co je to aknotář? Je to ze staré smlouvy.Snad dnešní notář?Cituji:"přede mnou Václavem Žiškou aknotářem v Pelhřimově..

Nejlepší odpověď
kropitko

a nebo jim tam vklouzlo písmenko k,,no a mělo to být,,,Cituji:"přede mnou Václavem Žiškou a notářem v Pelhřimově..

Další odpovědi
Miroslavst

Jediné, co mě v tuto chvíli napadlo, může být, že se jedná o titul ak. a vlivem psaní nebo chyby v tisku se titul spojil s notářem.

Akademické tituly a hodnosti

Vědecké hodnosti a tituly se píší s tečkou na konci a v přesně stanoveném sledu velkých a malých písmen: MUDr., MVDr., PhDr., PaedDr., PharmDr., JUDr., ThDr., PhMr., RNDr., Ing., Bc., Mgr., CSc., DrSc., Ing. arch.

Tituly akad. arch., ak. mal., ak. soch., prof., doc. a podobné se píší s malým písmenem na začátku, pokud nejsou na začátku věty nebo nadpisu.