Zepple

Co je to akciová společnost?

Je v rukou jen 1 člověka? Nebo i státu? Kdo ji vlastně vlastní? :)

Nejlepší odpověď
hanulka11

•Akciová společnost je obchodní společnost, jejíž kapitál je rozdělen na stejné podíly, obchodovatelné akcie. Ty se kupují a prodávají na kapitálových trzích. …
cs.wikipedia.or­g/wiki/Akciová_spo­lečnost

Další odpovědi
standa

Obsah otázky svědčí o totální neznalosti pisatele o tématu.

Přemýšlím z kterého konce vzít odpověď, aby to bylo tazateli alespoň něco dalo?

Možná by bylo prospěšné si na úvod přečíst pár větiček třeba z wikipedie, co?

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ak­ciov%C3%A1_spo­le%C4%8Dnost

dudu

Akciová společnost je obchodní společnost, jejíž kapitál je rozdělen na stejné podíly, obchodovatelné akcie. Ty se kupují a prodávají na kapitálových trzích. Majitel akcií má podle jejich počtu rozhodovací pravomoce, hlavní slovo patří majoritnímu vlastníku /majitel nejméně 51% balíku akcií/. Nemá právní nárok na jejich odkup. Má nárok na podíl na zisku vyplácený jako dividenda. Vlastníky akcií jsou fyzické i právnické osoby. Např. většinovým vlastníkem akcií společnosti ČEZ je Česká republika.