Co je to ABS?

Prosím o zodpovězení co je to ABS,a jaký má vliv na jízdu když ho automobil nemá, děkuji.

Nejlepší odpověď
bartt13

ABS znamena{ANTIB­LOCKIERSYSTEM,NE­BO ANTI-LOSK BRAKE SYSTEM}coz znamena protiblokovaci sys­tem

Další odpovědi
Retko

Je to systém aktivní bezpečnosti vozidla, který zabraňuje zablokování kola při brzdění a tím ztráty adheze mezi kolem a vozovkou, čímž umožňuje zachování stability, ovladatelnosti a řiditelnosti vozidla v mezních situacích (například při prudkém brzdění).

Zdroj: Wikipedie

dejv.s

a pro lidi jako jsem ja to vysvetlim po selsku 🙂 proste se kola nedostanou do smiku. spousta elektroniky, cidel a ruzných jednotek se stara o to aby se kola pri kluzke vozovce nezablokovali a tim vznika o malicko lepsi stabilita treba pri brzdeni v zatacce na kluzkem povrchu…(coz se samozrejme nedela) ale nouze je nouze,…ABS zacina pracovat jen na kluzke vozovce nebo povrchu a za normalnich podminek ani nepoznate ze tam nejake abs je!! Brzdna draha se ani neprodluzuje ani neskracuje. Zalezi na aute a modelu ABS. Kdyz budete testovat vuz z abs a bez abs treba na snehu tak zjistite ze vuz bez abs pri seslapnute brzde naplno a stocenymi koly jede stale rovne asi jako sanky a vuz z abs se diky prerusovani kol snazi zatacet. Ale je to tak na 50 procent oproti normalu. Zchrnuto podtrzeno. ABS bych doporucil zacatecnikovy aby mel alespon nejakou sanci ve snehu pri brzdeni zatocit, treba jen malicko a profesional si poradi i bez ABS. No a to je asi vse David