Co je to a jak to funguje?

Mohl by mi někdo přeložit do češtiny výraz -Genius loci? Díky.

Nejlepší odpověď
annas

Doplnění Kenyrtsovy odpovědi:
Genius loci, duch místa, tedy to, co činí krajinu osobitou, neopakovatelnou, jedinečnou. Je to nehmotná součást krajiny, to neviditelné, co se projevuje jako charakter (ráz) krajiny, reálné přírodní podmínky a způsob jejich využití lidmi. Genius loci krajinu „oživuje“ a zároveň je krajinou zpřítomněný. Ovlivňuje lidi, kteří v ní nežijí. Lidé naopak jej dotvářejí. Je pro ně dědictvím otců a jakýmsi kořenem jejich národa.

Zdroj: www.geka.univer­zitka.com/doku­menty/3zima/ge­nius_loci.ppt

Další odpovědi
kenyrts

duch vládnoucí na určitém místě