Co je to a jak to funguje?

Fenomén, který se jmenuje „EL ŇIŇO“. Věděl by o něm někdo něco ?

Nejlepší odpověď
kenyrts

El Niño je původní název jevu, který pozorovali jihoameričtí rybáři ve vodách Tichého oceánu, jedná se o zeslabení studeného oceánského Peruánského proudu (též Humboldtův proud) a s tím související oteplení tamních vod. Tato událost nastávala obvykle kolem Vánoc a proto byla rybáři nazvána El Niño Jesus, což česky znamená Ježíšek. Dnes se setkáváme výhradně s výrazem El Niño.
vice viz link:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/El_Niño