Petunia

Co je to a jak funguje RSS čtečka?

Vím, že jde o nějaký nástroj pro stahování novinek z webu. Chtěla bych ale zjistit, jak se to přesně používá. Hledala jsem si to na google a nejsem z toho moc moudrá :(

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

já to zkusím popsat nějak jednoduše…
tak např. na serveru novinky.cz se každou chvíli objevují nové zprávy…ty si stáhneš prográmek, nebo nějaké rozšíření do prohlížeče ,, což je jakási rss čtečka, do ní zadáš adresu rss kanálu novinek.cz (ta adresa je uvedena někde dole v patičce stránek) …a v tvojí rss čtečce – třeba někde na ploše, se ti budou zobrazovat aktualizované zprávy z novinek.cz

rss čtečka může mít hodně podob, lze ji umístit do internetových stránek – např. já mám stránky, a do nich se mi pomocí php rss čtečky automaticky vkládají nové zprávy dejmetomu ze serveru ihned.cz …

spousta serverů nabízí rss kanály, které, pokud na ně často chodíš, můžeš mít novinky z nich třeba na ploše …

to nebyl pokus o recenzi ale jen vysvětlení
Doplňuji:
ale prakticky – např rss adresa rubriky „domácí“ z novinek.cz je
http://www.no­vinky.cz/rss2/do­maci/

tuto adresu si zadej do nějaké stažené a nainstalované rss čtečky odsud a uvidíš:
http://www.sta­huj.centrum.cz/in­ternet_a_site/rss-ctecky/

Další odpovědi
Bedy

Jen doplním přispivatele lukas.zmizik, většina moderních prohlížečů (Internet Explorer 8 a vyšší, Firefox, Opera…) obsahuje vestavěnou RSS čtečku, takže není třeba nic doinstalovávat 🙂

anonym

Zpravodajský server, který chce své RSS nabízet, musí jen na svůj web umístit soubor, který v předem stanovené struktuře obsahuje výtah z nabízených informací. Tento výtah se pak automaticky aktualizuje.
Autoři standardu RSS se rozhodli, že nejlepší bude využít univerzálního formátu XML. Ten je jednak dobře čitelný, jednoduše zpracovatelný a je v principu podobný HTML, takže nebude problém jej generovat.http://www­.root.cz/clan­ky/vse-podstatne-o-rss/
XML, který je založen na jednoduchém textu a je zpracovatelný (v případě potřeby) libovolným textovým editorem.