Avatar uživatele
band of brot

Co je těžší řídit? Motorka x kamion?

Já vím, je to blbá otázka a porovnání neporovnatelného. Ale s kamarádem motorkářem jsem se o tomhle bavili. On tvrdí, že je těžší řídit motorku. Já, že náklaďák. On ho nikdy neřídil a já nikdy ne motocykl. Tak co myslíte? Je tu někdo, kdo řídil obojí?

Proč motorku:
Závislost na počasí a stavu silnice (drobné kamínky), nejednoduché brzdění, větší pravděpodobnost smrti nebo zranění při havárie, nošení helmy a kombinézy, nutkání jet vyšší rychlostí a větším zrychlením, motorkář je hůře vidět, bolejí záda a u chopperů zase ruce, držení rovnováhy.

Proč kamion?
Větší, těžší, delší, širší, horší parkování, couvání, otáčení, projíždění zatáček, více kvaltů, těžší jízda z kopce a do kopce, brzdění motorem, zodpovědnost za náklad, velké škody při nehodě, je technicky složitější.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3503 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
gepik

Máš pravdu, divná otázka. Přesto, podle mě jednoduchá odpověď. Pomineme li pár messengerů na skutrech, je motorka stroj na volný čas, jezdí se na ní na výlety a každý si může vybrat kdy a v jakém počasí pojede. Zábava. Ale řidič kamionu je povolání-profese. Jede tím, co mu přidělí, veze to, co mu naloží a musí jet v každém počasí a přesně na čas. Je to povinnost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Tank.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Kamion má spíše nevýhody než výhody. Je tu fakt bezpečnosti co se týče srážky s jiným vozidlem. Jenže náraz do stromu nebo převrácení kamionu může být horší než v autě.

Motorka je o tom mít zvýšenou pozornost, jelikož případná kolize může být fatální i v malé rychlosti. Je zato hodně obratná, rychlá a dodá člověku adrenalin. Pro pozorného a rychlého řidiče je motorka vhodná

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

band,
záleží kdo to bude hodnotit a kdo dá jaké priority,

Určitě je složitější manévrování a tím i těžší řídit náklaďák.
,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

to je jako srovnávat třeba lyžování a plavání…
a podle mne je to jasný kamion…na motorce jet nemusíš, když nechceš…a navíc, můžeš jet klidně pomalu, když se „necítíš“…
ale vycouvat odněkut, nebo vytočit se s nějakým tahačem s přívěsem, to už chce trochu umění…a papíry namotorku (sice jen „kozí měch“) dostaneš od už 15…ale na náklaďák až od 18 a ještě společně s B…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Honza Novák

motorku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

kamion, na motorce moc nejezdím,za to s kamionem ano,takže za mě kamion.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2171 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek