Co je těžká deformační spodyloza cp s kyfolaktizací krční lordózy?

Odpovědi
Paulovič

Dobrý den,

tak máte tam chybu ale není to spodyloza ale spondylóza.

Je to degenerativní onemocnění meziobratlových destiček, které vede k tvorbě výrůstků na obratlových tělech páteře

a není kyfolaktizace ale kyfotizace a ta vzniká především v hrudním, kyfotickém úseku páteře, obvykle u mnohočetných klínových zlomenin. Aniž by se změnil průsvit páteřního kanálu v jednotlivých segmentech, je mícha na vrcholu kyfózy doslova napnuta jako přes kobylku . Zde stačí provést lordotizaci.

a lordóza je přirozené prohnutí, zakřivení páteře dopředu.

Nezbývá než popřát hodně zdraví, protože to dotyčný člověk bude potřebovat.

S pozdravem Roman