kulichuck

Co je tetrachlormethan

Nedavno jsem se setkal s pojmem tetrachlormethan a zajimalo by mě co to je?

Nejlepší odpověď
ten který je

Tetrachlormethan je toto:
http://img.na­dapenny.com/t20/110­03/nadap100954369­190232.jpg

Další odpovědi
panenka

Tetrachlormethan neboli chlorid uhličitý, v technické hantýrce někdy označovaný tetrachlór, je bezbarvá kapalina sladkého éterického zápachu, prakticky nerozpustná ve vodě, zato dobře rozpustná v řadě organických rozpouštědel jako je methanol, ethanol, aceton, benzen, benzin aj.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Te­trachlormethan

Miroslavst

Výroba tetrachlormethanu: CS2 + 3 Cl2 → CCl4 + S2Cl2.
Vzhledem k vysoké tetraedrické symetrii molekuly tetrachlormethanu nemá dipólový moment, přestože jednotlivé vazby C—Cl jsou značně polární. V důsledku toho je tetrachlormethan nerozpustný ve vodě, ale velice dobře naopak rozpouští jiné nepolární nebo málo polární látky, především tuky, oleje, pryskyřice atp. Chemicky je vcelku málo reaktivní, s kyslíkem prakticky nereaguje, je proto nehořlavý. Za vysokých teplot však s kyslíkem reaguje za vzniku fosgenu a chloru.

anonym

Dříve se používal do minimaxů,tedy k hašení! Dobře se s ním umývaly motory.

led

K čomu sa používa?

ten který je

Už se moc nepoužívá.Je to karciom.Dříve se p oužíval na hubení škůdců obilí,v nátěrových hmotách,v aero­solových bombičkách i jako odmaštovač.