quentos

Co je tak nákladného na repatriaci pacienta?

Pojišťovna uvádí cenu dva miliony. To myslí vážně…? I kdyby se přece převoz konal z bůhvíjaké tramtárie, letenka je maximálně v řádu stovek tisíc. Nebo do toho započítává případnou intenzivní lékařskou péči během cesty?

Nejlepší odpověď
fcoop

http://www.spol­mv.cz/pojiste­nix/cestovni_po­jisteni.php

Další odpovědi
pokazdejinak

pokud se převáží až rakev, tak máš pravdu, ta letenka moc nestojí, ale pokud přepravují pacienta, tak jenom lůžko zabere v letadle 6 platících sedadel + nějaký doprovod… cena se mi zdá adekvátní :/ bohužel

baghira

Jedna moje blízká příbuzná byla po infarktu v komatu repatriovaná ze Slovenska speciálním tryskáčem (lůžko, přístroje, v podstatě létající JIPka). Netuším, kolik to stálo, ale bylo to jen „blbý Slovensko“. Umím si představit, že takový podobný let z Chile nebo Nového Zélandu musí přijít na obrovský prachy.