co je svatba??

mam dotaz jak se da napsat charakteristika moderni svatby moc by me to zajimalo dekuji

Nejlepší odpověď
quentos

jedním slovem: fraška…

Další odpovědi
ten který je

Je to smlouva se ženou kterou milujete a jste přiraven čelit nástrahám a nepřízni osudu celý život.Tuto smlouvu je krásné dodržet až do smrti ale život klade překážky které mnoho z nás není schopno překonat. ☹

Nuk nuk

Co myslíte pojmem svatba? Samotný oddací akt, tedy obřad, oslavy nebo i manželství jako takové?

Hlavní na celé svatbě je obřad. Jeho hlavní součástí je proslov oddávajícího a podepsání protokolu o sňatku novomanželi, dvěma svědky a oddávajícím. Přibývá párů, které si svou svatbu odbydou tímto způsobem a je hotovo.

Máte-li namysli moderní svatební oslavy, pak je jich nepřeberné množství. U nás asi stále drží prim taková ta klasika – svatebčané se shromáždí na určeném místě, obvykle bydliště jednoho ze snoubenců, odjedou společně na úřad, kde se koná obřad. Dnes jsou místo klasických obřadních síních na úřadě v oblibě zámky apod. Následuje oběd s rodinou a případně volnější oslavy s přáteli. To je asi ta nejběžnější podoba. Naše zákony ale zrovnopravňují církevní sňatky, takže svatbu můžete mít i v kostele či jiné modlitebně a oddávat vás nemusí úředník, ale farář či kazatel dané církve. Navíc naše zákony dovolují mít svatbu prakticky kdekoliv, takže pokud úřední osobu nebo kazatele přesvědčíte, aby vás oddal v lese, bude mít svatba naprosto jiný ráz než ta klasická. My jsme například měli svatbu hodně netradiční.

panenka

je to událost v životě na kterou každý rád vzpomíná a proto by měla proběhnout bez větších problémů a především se vším co k takové svatbě patří

Zdroj: http://www.svatebni-pruvodce.cz/

Pastorna

Tak, moderní svatba je podle mě ne z donucení, ale z lásky – dřív se lidi brali často proto, že žena byla prostě těhotná. Měla by to být oslava společného vztahu a nových začátků. Je fajn si tyto momenty zvěčnit na fotkách, a to fakt pěkných. Proto by měl mít svatební fotograf opravdu dobré reference: https://tomgre­iner.cz/referen­ce/ :)