HARY

Co je superbike?

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI MOTORKOU A SUPERBIKEM

Odpovědi
blesk26

Superbiky jsou odvozené ze sériových motocyklů, mají pouze omezené možnosti úprav. Původně vznikla myšlenka superbiků pro mladé závodníky, kteří nemají velké finanční možnosti.

Daleko podrobnější srovnání Superbike a MotoGP najdete na webu uvedeném ve zdroji.

Zdroj: http://www.f1spor­ts.cz/index.php?Cen­terContentExec=Cen­terDetailAktu­alita&id_docu­ment=10559&pa­ram1=10559

Romik

Mistrovství světa superbiku 2009 (oficiální název šampionátu SBK HANNspree Superbike World Championship 2009) bylo 22 ročníkem Mistrovství světa Superbiku. Šampionát započal 1. března 2009 závodem na australském okruhu Phillip Island , závěr šampionátu obstaral okruh Portimão 25. října.

Kami

Jsou to poněkud upravené motocykly s omezenou úpravou především pro mlade kteří nemají dostatek peněz na drahé úpravy

Lencis

Zásadní je asi to, že Motocykl GP má podle posledních údajů asi 230 hp a dosahuje maximální rychlosti okolo 350 km /h, kdežto Superbiky mají asi 210 koní a maximální rychlost asi 320 km/hod.

Pokud jde o porovnání ceny, motocykl GP ceny Superbiků výrazně převyšuje, protože speciál GP vyžaduje mnohem náročnější výrobní technologii a vyšší náklady. Vždycky se jedná o prototypy.

Vše ostatní už bylo řečeno.