kemo

Co je spisovně správně a co nikoliv?

Jak se napíše správně věta,že smlouva začíná bÝt platná při podpisu.
Jaké varianty je možné použít a jaké ne?
1.Smlouva nabude platnosti při podpisu.
2.Smlouva pozbývá platnosti při podpisu.
Je možné použít i místo platnosti SPLATNOSTI ?

Nejlepší odpověď
annas

Musíte sei uvědomit rozdíl mezi slovy: splatnost = má bý něco splaceno do … a platnost = něco je závazné, uznávané od …
Podle uvedené informace platí varianta č. 1. – sm.louva začíná být platná při podpisu

První věta se týká závazku, který začíná, 2. věta závazku, který končí.

Další odpovědi
Larissa

Podle mě je dobře jedině jednička.
U dvojky mi to zní, jakoby smlouva SKONČILA při podpisu.
A splatnosti rozhodně ne, jelikož to má úplně jiný význam. (Splatit – peníze)

Takže dala bych jedničku!