mosoj

Co je spisovně ?

Větry nebo vichry ?

Nejlepší odpověď
annas

Vítr – větry je slovo spisovné, které se běžně používá v několika významech.

Vichr – vichry – knižní výraz. Dnes se jíž méně používá, protože má význam vichřice.

SSČ

Další odpovědi
beer

Podle mne obojí je spisovně..Pouze jiný význam každého z nich.

hanulka11

dneska vanou větry to je jako vítr ,
ale když vane silný vichr tak jsou to vichry – já bych použila obojí pokaždé v jiném případě ,jistě se dozvíme jak je to spisovně

ondra07

Celkem by mně zajímalo, v jaké větě chceš použít slova „větry nebo vichry“, protože se tohle ve větě moc nepoužívá :)
Maximálně můžeš říct, že jsi měl větry (víš co tím myslím), ale jinak se to nedá použít, podle mně :)