Avatar uživatele
PetrP

Co je špatnýho na levných brýlích?

Potřebuji nutně nové brýle, 3dioptrie na dálku a nechce se mi do nich teď vrážet několik tisíc. Je něco špatnýho na těch levnějších za pár stovek???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? arygnoc, david22, anonym před 4331 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Odpoveď byla označena jako užitečná

Myslíš ty za dvě kila, který dostaneš vod pojišťovny proplacený?
No pokud ti nevadí že ti kamarádi začnou říkat naďa urbánková tak vůbec nic.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Drap Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

pokiaľ sa týka rámov, nič.
Pokiaľ sa týka skiel, je to risk so zdravím, takéto „samoliečenie“ môže privodiť i zhoršenie zraku.
Do okuliarov nemusíte vrážať tisíce, v každej optike je ponuka rámov i za pár stoviek. Mám také okuliare do auta (stáli asi 600 Kč i so sklami, nechal som si urobiť dvoje), nakoľko v aute si na okuliare pravidelne sadám.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Já mám půl dioptrie už asi 40let a nepotřebovala jsem brýle,dokud mi nějaký aktivní doktor nenapsal do žádosti o rozšíření ŘP „brýle nutné“.Tak jsem si je musela pořizovat. Rámečky mohou být levnější a levné,záleží na kvalitě skel. Ale rámečky za pár stovek jak píšete,ty jsem neviděla cca20let…:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Není na nich špatného nic. I v levných brýlích se dají vybrat takové, které Vám budou slušet. Také mám brýle dvoje. Jedny jsou „na doma“ a druhé „ven“. Ty na doma povaluji různě po bytě, takže tam mi jde opravdu o to, abych skrz ně viděla, a tím to končí.
U brýlí, které nosím ven, mi záleží i na tom, aby mi slušely a aby vypadaly hezky i na pohled.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ar

Nejspíš myslíte obroučky a né samotné skla.
Levnější obroučky nemusí tolik vydžet, nemusí být tak hezké a nemusí tam držet dobře skla. Je to , NEMUSÍ ,ale klidně může. Nikde není řečeno že musí být horší než některé předražené značkové obroučky. Rozhodně bych se levnějších obrouček nijak nebál když jinak vyhovují jak vzhledem tak i dobře drží a jsou pohodlné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

V podstatě nic. Jen jde o to, jestli opravdu potřebuješ 3 dioprie na každé oko. Nevím, jestli se prodávají i kombinované. Dost často se potřeba na každé oko trochu jiné nastavení.
Jestli ti nastavení dioptrií vyhovuje, ber je. Není potřena např v poráci ničit brýle za x tisíc.
Znám spoustu lidí, kteří mají brýle do práce a jiné – lepší na ven a doma. Nebo nějak jinak podobně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ivana85

Podle mě je to kus od kusu. Já mám třeba tyhle ty: http://www.bryle-obroucky.eu/bry­lelevne/eshop/2-1-Damske-Bryle/0/5/224-Natalie, levné, pohodlné a celkem i pěkné 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
PetrP

Nemůžu vám psát přímo k příspěvkům, za které děkuji, ale ano potřebuji přesně 3,0 na levé oko a 3,25 na pravé. Mám na to i papír od očařky, který se nosí do optiky. Já to potřebuji hlavně do práce a do auta…

před 4331 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

ako som písal, v každej optike.
sklá pravdepodobne zadarmo (na „recept“), rám nájdete za pár stoviek (do práce, do auta).

před 4331 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
PetrP

Ne, takový ty prostě do tisícovky. Díval jsem se po netu, co se dá sehnat a našel jsem pár obchodů. ale taky si říkám jestli to není risk kupovat na netu…

před 4331 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek