SteimlX

Co je špatného na škodolibosti?

Odpovědi
david22

všechno

M.

Nic moc špatného na tom není, jen si chce třeba uvědomit, že to, co se stalo tomu druhému a ty se tomu teď směješ, nebo se ti to líbí, tak to se může stát i tobě. :)
Samozřejmě pak není taky moc fajn, pokud tomu druhému děláš naschvály.

Damiana

Ne každý připravený na to, že je nedobrovolně středem pozornosti, protože si ho někdo vzal na paškál. A třeba se ani neumí bránit stejným stylem. A vtipálek přitvrzuje a utahuje si z nebožáka dál.Je to ještě škodolibost? Nebo už šikana?
Recese a vzájemné přátelské fórky, které nikoho neponižují a jsou opravdu „jen“ vtipné, nemají za účel shodit někoho před kolektivem nebo partnerem – a hlavně jsou v klidu přijímány i vraceny, proč ne. Třeba Václav Voska a Rudolf Deyl ml. jimi byli proslulí.
Ovšem, škodolibostí se ráda nazývá i skrytá zloba a závist. Bývá za ní i člověk, který jen rád škodí a dělá dusno. Obvykle je sám nějak omezený nebo má problém a tak se mstí. Na to pozor. To je dost hnusné.

SteimlX

hehe, neni nad to, když můžu kolegy v práci(jsou to zároveň kámoši) pěkně shodit, ztrapnit či vyprudit. Bo se jim popřípadě vysmát za jejich blbůstky. Oni si se mnou taky neberou servítky a máme z toho humor všici))

david22

Ty žje ostravak?

manon

steimIX: Jseš si jistý, že se všichni vždy baví? No, pokud vám to všem doopravdy vyhovuje, tak je to nejspíš v přátelské rovině, kde se dobře znáte a o pravou škodolibost se nejedná, jen o takové špičkování.