barnajka

Co je špatně, když tiskárna najednou tiskne slabě, přestože je v ní zbrusu nová náplň?

Nijak jsem neměnila nastavení tiskárny, dřív byl tisk kvalitní na 100%. Problém se týká hlavně naskenovaných dokumentů v pdf nebo jpg – tisk z doc, txt je v pořádku. Ještě nedávno jsem běžně tiskla i pdf a výsledná stránka byla k neroznenání od originálu.
Mám multifunkční zařízení HP Deskjet F4580.
Díky za odpověď nebo radu :)

Nejlepší odpověď
Terryle

To je zvláštní, že to dělá problémy jen u určitých souborů. Jediné, co mě napadá, je tohle: jak ten špatný tisk vypadá – nejsou to pruhy v textu / obrázku? Kdyby jo, mohly by to být ucpané tiskové hlavy.
Přes Ovládací panely vybrat Tiskárna, Vlastnosti a Údržba. A dát Čištění tiskových hlav nebo Hloubkové čištění. Určitě tím ničemu neuškodíte…

Další odpovědi
Hlada

Chtělo by to víc informací.
Jestliže tiskárna v jiném režimu tiskne dobře, tak je hlava v pořádku a nemá smysl si mazat ruce. Vytiskněte si zkušební stránku. Nečistěte hlavu zbytečně. Škoda inkoustu.
Jsou slabé i přímé kopie bez PC? Když tisknete z PC, tak je slabé jen to, co je naskenované odtud nebo cokoli pdf a jpg? Je potřeba vyloučit chybu skeneru. Podívejte se do manuálu na str. 56. V ovádacím SW je možné nastavit jas a správný jazyk OCR.
Vzpomeňte si, co se změnilo, než se závada objevila.

barnajka

Ne ne, žádné pruhy to nejsou. Vytisklý text je prostě jen slaboučký, světlý, špatně čitelný (místy tiskárna vynechává úplně). Nová náplň je tam asi týden, přičemž se netisklo víc než 10 stran. Může to být tím, že občas střídáme originální náplně HP s těmi neoriginálními (ovšem z renomovaných prodejen)? Přesto nechápu, kde by mohla být chyba, protože podobné problémy doteď nikdy nebyly :/