co je slovo signováno

Nejlepší odpověď
annas

Signatura se používá spíš v oblasti umění. Neuvedl(a) jste přesně, co máte na myslí. Domnívám se, že váš dotaz se spíš týká parafy, šifry, zkráceného podpisu. Používá se tehdy, jestliže dopis skládal někdo jiný než ten, kdo jej podepíše. Proto se mu předloží před podepsáním ke kontrole a k parafování – např. překladateli, právníkovi, vedoucímu atd.
--

"signovat odb. (co) opatřovat, opatřit značkou, signaturou, popř. podpisem n. šifrou: s. knihy, spisy, bedny; s. smlouvu, dílo; obch. s. obaly (zboží)

  1. odb. značka vyjadřující umístění předmětu ve sbírkách, knihy v knihovně, listiny v archivu ap.; polygr. pořadové číslo tiskového archu, knižní arch
  2. jméno n. značka jako autorské označení uměl. díla
  3. obch. značka (z písma a čísla) na obalu zboží; farm. štítek na lékovce; návod k užívání léku
  4. řidč. zast. význačná vlastnost, hlavní rys, ráz, známka, znamení něčeho"

https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=signatura

Signováno, že někdo označil značkou, signaturou.

Další odpovědi
Luss

obecne to znamena, ze je neco oznaceno, podepsano.
casto se to pouziva treba v umeni, signovany obraz znamena podepsany autorem. nebo treba u porcelanu. signovano (oznaceno) napr.porcelankou Misen, ktera dany kousek vyrobila.
tady je to otazka v kategorii Prace – kariera – tak to kdyztak zkonkretizujte.

lerak14

autorský podpis hlavně v umění