irij

co je server?

Co to je vlastně server, jak si to představit?

Nejlepší odpověď
lukas

Velmi obecně, z vlastní hlavy:
Je to program nebo zařízení poskytující služby jiným programům nebo zařízením přes počítačovou síť.

Další odpovědi
hanulka11

to je vlastně počítačový program
a je hodně druhů

webový server – především v síti Internet poskytuje WWW stránky
souborový server – slouží např. v podnikové síti jako centrální úložiště dat (dokumentů)
databázový server – slouží jako úložiště strukturovaných dat (databází)
tiskový server – zpřístupňuje počítačové tiskárny
faxový server
proxy server – zprostředkovává přístup do jiné sítě (např. Internet)
aplikační server – počítač specializovaný na provoz nějaké aplikace
herní server – nabízí hraní her s více hráči (multiplayer)
oficiální server – přímo podporován firmou, která hru vydala
neoficiální server – nepodporován firmou, která hru vydala, většinou soukromý
a další
Citováno z „http://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Server“

Retko

Tak mimoto ze je to progra, coz za prve, za druhe se tomu tak rika taky velkym skrinim, ve kterych jsou, serverove masinky, coz jsou takove ruzne pocitace, na kterych bezi ty programy, k tomu samozrejme neni potreba monitor.. Koukni se dole na obrazek, nebo zadej „server“ do google obrazku.

Kazdopadne server si muses nainstalovat i u sebe na pocitaci.

Zdroj: http://www.po­weron.cz/clan­ky/997953862f602966618_2­.(1).jpg