postcd

Co je se státní dluhopisy po státním bankrotu?

Tedy když mám zakoupeny státní dluhopisy v ceně cca 100 Kč, co se stane po tom, když stát zbankrotuje, částečně nebo úplně, mohou mít takové dluhopisy hodnotu 0 Kč a může se se tato hodnota postupem třeba 15 let zvýšit na svou původní hodnotu?

Nejlepší odpověď
gecco

Hodnota dluhopisů spočívá v ceně, jakou za ně emitent (ten, kdo je vydal) nebo spekulant (obchodník) je ochoten (schopen) zaplatit – tedy od 0,– po nominální hodnotu (za určitých okolností i více).
Po bankrotu emitenta – podle jeho následného stavu – dluhopisy mohou zůstat na nule, hodnota se může i zvýšit (klidně nad původní nominál).
😉
Už je ti jasnější, proč na tvou otázku – v podstatě, nelze odpovědět?

Další odpovědi
Drap

Teoreticky ano, v praxi se to však nestává. Tato situace nastává snad jen při násilném převzetí moci ve státě.

Pepa25

Záleží, jakým způsobem se dluhy „restrukturali­zují“ – rozumněj seštrtají. Většinou to není hned úplně nula, ale to také následně časem neroste.