karel123

Co je sdílená pamět grafické karty?

Zdravím, všiml jsem si že v ovládacím panelu mi ukazuje že mám sdílenou paměť 1278mg a a vyhrazenou 512mgGDDR3 znamená to že bych mohl spustit hry které vyžadují video pamět 1Gb?
Moje je karta Geforce GT220 512mg :) ram mám 2gb a procesor triplecore 2.8ghz X3
Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
Hlada

Ano, je to tak. Pokud program potřebuje víc paměti, než má grafická karta, má možnost použít vyhrazenou část operační paměti.

Další odpovědi
zelí

GT220? Viděl jsem spousty lidí, co se snaží hrát na storjích, které na to absolutně nejsou, ale vy jste to posunul na další level. Jste jen těsně pod tím týpkem, co rozjel Wolfenstaina na kalkulačce. Jen s tím rozdílem, že jemu to fungovalo.
Teď vážně. Myslet si, že rozjedu hru, která potřebuje 1Gb VRAM, na GT220 je lehkomyslnost.
Ta karta neměla výkon na hry ani když byla nová, před 7 lety. Takže…