Co je SD HC karta?

Nejlepší odpověď
mosoj

SD je typ paměťové karty,HC high kapacity, karta s velkou paměťovou kapacitou.
Takto jsou označovány paměťové karty s kapacitou 8 GB a více. Zařízení ale musí být na tyto karty kompatibilní. To které přijme kartu SD nemusí přijmout kartu SDHC.

Nejnovější typ karty SD je SDXC. Výrobní technologie těchto karet dovuleje vyrobit kartu o kapacitě až 2 TB ( terabajty) !!
V soušasné době jsou na trhu karty SDXC o kapacitě 64 GB a stojí okolo 10 000 Kč.

Další odpovědi
alexandra

Je to paměťová karta,která se dává do foťáků,nebo do mobilů,na kterou můžete ukládat různé soubory,jako filmy ,písničky,fotky atd.
Kartu můžete pak vyjmout a vložit třeba do Notebooku,nebo do nějaké novější televize nebo Settoboxu,které mají čtečku karet.

Zdroj: http://pametove-karty.heureka.cz/#f--format-karty_SDHC-_-format-karty_micro%20SDHC/?­utm_source=sklik&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=elek­tronika