Co je ságo?

Sbírám staré kuchařské knihy a v některých předpisech je zapotřebí ságo. Z „patlážánem“ ap.záležitostmi jsem se už vyrovnala,ale ságo je něco ze ságovníku, ale co to je a kde k tomu dá přijít?

Nejlepší odpověď
baghira

Je to prášek, který se vyrábí z nějakých tichomořských palem. V našich současných podmínkách bych to vynechal nebo nahradil kukuřičným škrobem, podle toho, co je to za recept..
Doplňuji:
Jo, dá se koupit i u nás

http://www.top­potraviny.cz/skrob-prasek-do-peciva-fermenty-na-peceni/sago-250-g

Další odpovědi
Damiana

Když jsem kdysi pracovala v jednom vydavatelství a kolegyně z kulinářského časopisu tam tehdy připravovaly pokrmy podle starých receptů. Pamatuji si na pudink ze sága, neboť jiní kolegové z pánského magazínu si z nich dělali legraci, jestli bude s marmeládou, protože se ságem se určitě dobře jamuje…:-)
Takže za mne, z toho, co vím, je to škrobovitá obilovina (holky měly granulát odněkud z Jižní Ameriky) něco jako obvyklejší maizena, krupice apod. 🙂

Děda Louda

Jak říká Damiana: Se ságem se dobře jamuje. Muzikanti tak totiž říkají saxofonu.

anonym

Ad.Damiana- prdlačky obilovina, přinutila jsi mě hledat na netu…je to nějaká palma a v jejím kmenu se tvoří škrob-ságo. sice nechápu jak k tomu ty starodávné kuchařky přišly, ale asi se to běžně používalo k přípravě sladkých pudingů, zahušťovadlo atd. :D

Damiana

Aha…:-) Tak do takových podrobností jsem se tehdy nepídila…pamatuji se jen na ten hotový pudink…:-)