Avatar uživatele
anonym

Co je ságo?

Sbírám staré kuchařské knihy a v některých předpisech je zapotřebí ságo. Z „patlážánem“ ap.záležitostmi jsem se už vyrovnala,ale ságo je něco ze ságovníku, ale co to je a kde k tomu dá přijít?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, tom004, anonym, Tom20, Damiana, anonym před 4251 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Odpoveď byla označena jako užitečná

Je to prášek, který se vyrábí z nějakých tichomořských palem. V našich současných podmínkách bych to vynechal nebo nahradil kukuřičným škrobem, podle toho, co je to za recept..
Doplňuji:
Jo, dá se koupit i u nás

http://www.top­potraviny.cz/skrob-prasek-do-peciva-fermenty-na-peceni/sago-250-g

Upravil/a: baghira

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Když jsem kdysi pracovala v jednom vydavatelství a kolegyně z kulinářského časopisu tam tehdy připravovaly pokrmy podle starých receptů. Pamatuji si na pudink ze sága, neboť jiní kolegové z pánského magazínu si z nich dělali legraci, jestli bude s marmeládou, protože se ságem se určitě dobře jamuje…:-)
Takže za mne, z toho, co vím, je to škrobovitá obilovina (holky měly granulát odněkud z Jižní Ameriky) něco jako obvyklejší maizena, krupice apod. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

Jak říká Damiana: Se ságem se dobře jamuje. Muzikanti tak totiž říkají saxofonu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Ad.Damiana- prdlačky obilovina, přinutila jsi mě hledat na netu…je to nějaká palma a v jejím kmenu se tvoří škrob-ságo. sice nechápu jak k tomu ty starodávné kuchařky přišly, ale asi se to běžně používalo k přípravě sladkých pudingů, zahušťovadlo atd. :D

před 4251 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Aha…:-) Tak do takových podrobností jsem se tehdy nepídila…pamatuji se jen na ten hotový pudink…:-)

před 4250 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek