Co je ságo?

Sbírám staré kuchařské knihy a v některých předpisech je zapotřebí ságo. Z "patlážánem" ap.záležitostmi jsem se už vyrovnala,ale ságo je něco ze ságovníku, ale co to je a kde k tomu dá přijít?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Je to prášek, který se vyrábí z nějakých tichomořských palem. V našich současných podmínkách bych to vynechal nebo nahradil kukuřičným škrobem, podle toho, co je to za recept..
Doplňuji:
Jo, dá se koupit i u nás

http://www.toppotraviny.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Když jsem kdysi pracovala v jednom vydavatelství a kolegyně z kulinářského časopisu tam tehdy připravovaly pokrmy podle starých receptů. Pamatuji si na pudink ze sága, neboť jiní kolegové z pánského magazínu si z nich dělali legraci, jestli bude s marmeládou, protože se ságem se určitě dobře jamuje...:-)
Takže za mne, z toho, co vím, je to škrobovitá obilovina (holky měly granulát odněkud z Jižní Ameriky) něco jako obvyklejší maizena, krupice apod. :-)

Zlatý

Jak říká Damiana: Se ságem se dobře jamuje. Muzikanti tak totiž říkají saxofonu.

Diskuze k otázce

anonym

Ad.Damiana- prdlačky obilovina, přinutila jsi mě hledat na netu...je to nějaká palma a v jejím kmenu se tvoří škrob-ságo. sice nechápu jak k tomu ty starodávné kuchařky přišly, ale asi se to běžně používalo k přípravě sladkých pudingů, zahušťovadlo atd. :D

Zlatý

Damiana

Aha...:-) Tak do takových podrobností jsem se tehdy nepídila...pamatuji se jen na ten hotový pudink...:-)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 845
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.