Rozamunda

co je s Ukrajinou ? nějak tomu nerozumím co se děje a proč

Odpovědi
anonym

Myslím si, že lidé chtějí do shenghenského prostoru, ale vláda Janukoviče s podporou Ruska si chtějí Ukrajinu, obrazně řečeno, ponechat ve svém područí.

Irisa

Ukrajince už přestala bavit jejich příšerná krize (kdybys tam byl, věděl bys, o čem mluvím). Také je média vyprovokovala k tomu, že za všechno můžou rusáci a že když se přidají do EU, bude jim lépe… Tak se vzpouřili, což se rusákům nelíbí…

Hamon

Syty hladovemu neveri, takze Ukrajinci chteji do EU. Ovsem v EU by predchozi ukrajinska politicka garnitura mela dalsi kontrolu a nemohla by si tolik uzivat, proto vrchnolni predstavitele rezimu vstup do EU nechteji a obraceji se k podobne (diktatorsky) smyslejicimu Rusku jako protivaze EU v Evrope.
Chaosu vyuziva pocetna ruska mensina, zejmena na Krymu, ktera by se radeji videla v Rusku (ale pritom na stejnem miste) a Rusko, ktere se nechce vzdat sveho vlivu v relativne vyznamnem state, kterym Ukrajina je. Takze Rusko podporuje sve krajany na Krymu. Cimz zabiji dve mouchy jednou ranou – podporuje predchozi rezim a zaroven muze ziskat Krym (kde ma pronajatou vojenskou zakladnu, zejm. pro cernomorskou flotilu) zpet.