vevinka007

Co je s mojí mamkou? Poraďte prosím

Začalo to cca před 5 lety, když moje máma začla mít deprese..Začla se jí třepat ruka apod.. Měla i záchvaty, únava a bylo to prostě strašný ;( Musela jezdit do nemocnice před 3 rokama ty záchvaty byly častější !
Před 1 rok už to bylo mírné vlastně i v pořádku, už neměla deprese a zdálo se, že to všechno přešlo!
Ale po několika měsících se jí začla znova třepat ruka!
Měla jsem strach! Před třema týdnama měla v práci jeden ten záchvat a musela jet dom a měla nemocenskou..Pak zkolabovala a zas měla nemocenskou a takhle to teď je!
Dneska se jí zas něco stalo, musela jít domů a zase týden nemocenské! Furt má závratě, zimnici, bolest hlavy, „padá“ na ní únava a je vyčerpaná! Jo a zvrací!
Závratě měla dávno a kolik..Nepočítám;)
Teď má kvůli těm věcím samé nemocenské!
No a kolikrát se na depresi léčila! Tohle už deprese určitě nebude! Když má zimnici, bolest hlavy apod..! Anorektičkou už dávno není, je tlusčí!
K doktorce už byla, zatím se na nic nepřišlo a půjde tam zas až jí bude líp!
Chodí i k psychiatrovi, ale nevím, co jí říká apod..!
Co by jí mohlo být? A léčby už nepomáhají! Děkuji moc:((

Nejlepší odpověď
anonym

Tvoje maminka může mít potíže, které mohou mít původ v menopauze nebo i jiného původu. Tady ti těžko někdo poradí a ani jinde nenajdeš pomoc na dálku. Tvoje mamka se svoji situaci snaží řešit, léčí se, chodí k odborníkům, je tedy pod lékařským dohledem a ty si nedělej přehnané starosti. Přenech péči o maminku odborníkům a ty se snaž co nejvíc jí pomoci tím, že budeš sama co nejlíp zvládat svoje povinnosti a nebudeš mamce ještě přidělávat starosti s tebou.

Další odpovědi
mosoj

Tady to těžko rozsekneme, ale lecos jsi naznačila.

Sůwa

Nejsem odborník, ale podle příznaků by mohlo jít o panickou poruchu ( PP ). Našla jsem celou spoustu odkazů :
http://search­.seznam.cz/?q=pa­nick%C3%A1+po­rucha+p%C5%99%C3%AD­znaky&aq=1&oq=p­anick%C3%A1+po­rucha&sourceid=szn-HP&thru=sug