mokador

Co je rychlejší – světlo nebo zvuk?

Nejlepší odpověď
annas

Rychlost světla = 299 792 458 metrů za sekundu.

Rychlost zvuku v některých prostředích
 voda……………asi 1 460 m/s
 ocel ……….……asi 5 000 m/s
 dřevo …………..asi 4 000 m/s

Porovnejte si sám.

http://www.jed­notky.cz/rychlos­t/rychlost-svetla/

Zdroj: http://www.zson­drejov.cz/Vyu­ka/F-9H/Zvuk_05.pdf

Další odpovědi
dědapetr

Světlo,voják v boji při výstřelu protivníka a při zásahu výstřel neuslyší,ale záblesk zbraně uvidí.

franku

světlo je rychlejí.Blesk uvidíme téměř hned,ale hrom uslyšíme až za několik sekund(podle vzdálenosti bouřky).

vas999

Záleží na prostředí, nejsem si tím jistý, ale mohlo by se najít takové prostředí, ve kterém je zvuk rychlejší než světlo. Pro rychlost zvuku platí, že se rychleji šíří v hustém prostředí, naopak světlu se rychleji cestuje v řidším prostředí. Proto v dostatečně hustém prostředí může být světlo POMALEJŠÍ než zvuk. Alespoň teoreticky. Ale o tom otázka určitě nebyla.

Poppy Mis

We both have the same problem. Go to the game retro bowl unblocked to play exciting action games while you look for the answer.