LucinkaLLL

Co je rostlinný tuk?

Co je to rostlinný tuk? Třeba hera, máslo?

Nejlepší odpověď
quentos

Hera ano, obyčejné máslo nikoli, to je naopak živočišný tuk.
Jinak definice je jednodušší, než si myslíte – rostlinný tuk se získává z rostlin (viz např. wikipedie: „Rostlinné tuky jsou získávány z rostlin, které hromadí ve svých plodech, semenech nebo jiných částech tuky.“), živočišný z živočichů (patří tedy mezi ně třeba i sádlo).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tu­ky#Rostlinn.C3­.A9_tuky

Další odpovědi
elektrikář

Rostlinný tuk, máme ze semen slunečnice, mák. ořechy a oříšky, dýně. jsou to tekuté oleje. Hera je slunečnicový olej a voda upravená technologijí do kostky pevného tuku. Máslo je hovězí tuk z mléka.