hanny 2

Co je romanesco?

Doplňuji:
Dneska jsem ho jedla poprvé a móóóc mě chutnal.

Nejlepší odpověď
panenka

je to jedlá rostlina druhu brukev zelná (Brassica oleracea), která je variantní formou květáku, jemuž se, stejně jako brokolici, podobá. Je to zelenina bohatá na vitamin C, vitamin B9 neboli kyselinu listovou, vlákninu a karoten.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ro­manesco_%28ze­lenina%29

Další odpovědi
hanulka11

Jé to je ten rohatej květák , že ano?Zelenej
Doplňuji:
běžně ho uprav jako brokolici nebo květák , výborné je vařené a zapečené se sýrovou omáčkou

dědapetr

je to něco jeko mezi brokolicí a květákem