Co je rentier?

kdo je nebo co je rentier co znamená slovo rentier

Nejlepší odpověď
annas

Rentiér je ten, kdo žije z renty. Renta – pravidelný bezpracný důchod z vlastnictví půdy, cenných papírů, akcií apod. Jiný význam v minulosti – starobní renta, invalidní renta = dnes starobní, invalidní důchod.

Další odpovědi
kenyrts

A rentiér (prohlásil /'rɒntɪeɪ/ Nebo /rɑ'tɪeɪ/) Je fyzická osoba, která je závislá na příjmu z nájemného, které jsou zase definována jako „odměna za vlastnictví všech přírodních zdrojů“, nebo „příjmy z darem přírody.“