iceT

Co je psáno-to je dáno aneb Komu je lepší důvěřovat?

Lidem s vlastními zkušenostmi nebo raději daným zásadám někde napsaným?

Tak např.kamarádka mě požádala,zda bych nemohla najít nějaké info ohledně tetování a menstruace,jestli je to vhodné nechat se tetovat v té době či ne.Našla jsem diskuzní vlákno,kde každý psal,že tetování při menstruaci proběhlo v pořádku,barva potom nevypadávala a nevím ještě jaké jiné neplechy by pak mohly nastat.Tak si to přečetla,pokývala hlavou a řekla,že když se tetovala prvně tak byla pod vlivem a taky to ničemu neuškodilo.
Na druhou stranu jsem našla Zásady tetování,kde se psalo,že žena by neměla být těhotná,neměla by mít svoje dny,neměla by se brát antibiotika,nemělo by se být pod vlivem,nemělo by se kouřit atd.Dala jsem to přečíst té kamarádce,ale zavrtěla hlavou a řekla,že u tatéra kouří každý,že druhá kamarádka se taky nechala při m.tetovat a že to taky dobře dopadlo.
Tak potom nevím,proč se na to ptala,když to vědět nechce a zásady jsou jí ukradené.Ti tatéři si to taky sami asi nevymysleli,ty svoje zásady.
Ono je to snad stejné i v kadeřnictví,že trvalá nebude držet,když má žena svoje dny nebo že nedrží umělé nehty…

Doplňuji:
To,že ona neví co chce,to vím já už dost dlouho a s tím nakupováním jste to vystihla skoro přesně-jen s tím rozdílem,že ona se MĚ ptá,co se mi líbí víc,jestli to nebo tamto a řídí se tím,co se líbí mě,tedy skoro pokaždé si koupí,to co se líbí mě a ne to,co se líbí jí samotné.Jasně,že máme rozdílný vkus,ale mě to kolikrát připadne,jako by chtěla oslnit,ale neví čím,tak se zeptá.
A přesně tak to bylo s tím tetováním-napřed se bojí,jestli jí to chytne,tak se zeptá a pak si stejně jede podle svého,tak teda nechápu proč se vlastně ptá.

Nejlepší odpověď
briketka10

takový lidi mám nejradši otravují, mají vždycky pravdu, to se jim nelíbí, nebo se chtějí zalíbit, napodobují, opičí se a mě se tím potom zhnusí a s těmi já se nemám potřebu kamarádit..
asi tak..
a k té tvé kamarádce asi neví ještě čí je, taky nechápu proč se tě na všechno vlastně ptala ?! chtěla být zajímavá :)
Doplňuji:
chci ještě říct ona je bez vlastního názoru a tito jsou úplně nej nej horší ty nesnesu a nesmí mi ani přes rohožku !!

Další odpovědi
david22

Např. u těch tetovacích salónů jsou pravidla vždy přísnější, než skutečnost. Hraje se zde na jistotu. Aby je pak nikdo nemoh žalovat, že se stal malér…
Doplňuji:
.. i když většinou to i tak dopadne dobře

Damiana

Já osobně si myslím, že všechny provozovny (ať je to restaurace, kadeřnictví nebo tetovací salón) mají všechny předpisy a vyhlášky, které má zákazník „dodržovat“, hlavně kvůli svému sichru pro Hygienu.
A to, jak kdo co stráví, co mu jak chytne nebo vydrží (třeba na kůži), to záleží podle mne hlavně na kondici jeho organismu. Někdo se podívá na majonézový chlebíček s vejcem a už má salmonelózu, někdo zbodne pět takových kusů a je v pohodě. Stejně tak ve všem ostatním.
A že kámoška vlastně neví co chce? To je jiná! Tohle dělá dost lidí. Také znám jednu takovou, která dost otravuje, všechno probírá ze všech stran, a když se vysílena dopídíš třeba k červené blůze, řekne, že ta zelená – co nejdřív zatracovala – se jí stejně líbí víc. A že vlastně nemáš ani žádný vkus, tak co tě vůbec poslouchá…trochu hysterka, jinak dost peklo! 🙂
Doplňuji:
Záleží na tom jak moc blízké jste kamarádky a zdá má ona vyrovnaný a spokojený (zejména citový život). Nebudu hned hlásat, že je do tebe určitě zamilovaná, ale proč ne…nebylo by to ojedinělé. Zažila jsem případ, který začínal kopírováním až nepříjemným uctíváním kamarádky a skončil pokusem o vraždu jejího přítele.
Ale tohle bude asi ten klasičtější případ. Kámoška tě normálně obdivuje, má tě jako svůj idol (i k tomu slouží přátelství) a to, co uděláš ty, považuje za správné. Hlavně, pokud máš a žiješ život, jaký by se líbil i jí (a třeba si na něj netroufne). Můžeš jí být nápomocným vzorem, když ji nebudeš tolik řešit a necháš se obdivovat. Tohle si ale obvykle užívají pouze puberťačky nebo hysterky. Jestli ti ale jde to její kopírování na nervy (a ono asi jde), zeptej se jí, jestli má svůj vlastní názor. Když se tě bude na něco ptát, řekni jí: A co bys chtěla vlastně ty sama? Co by se líbilo tobě? Možná nemá jen svůj vlastní názor – ale není tvou povinností dělat jí mentora, o tom přátelství rozhodně není!
A v případě, kdy „půjde“ proti tvému názoru (dělá ti naschvál), řekni jí: A víš, že máš vlastně pravdu? No jo, takhle to bude lepší.
Myslím, že by to mohla pochopit. 🙂