nicasca

Co je protikladem protikladu ..?

… dál mě zajímá opak sladkého,
opak slaného,
opak kyselého,
Doplňuji:
protiklad je sám sobě protikladem nemúže mít ani barvu,nedá se specifikovat a jeho protiklad už vůbec ne ..

Nejlepší odpověď
quentos

ono to záleží na kontextu. Třeba u pochutin budou vzájemné protiklady sladký a slaný; u polévky nebo pečiva by byl opak slaného „neslaný“; u čaje by byl protiklad sladkého „hořký“. U kyselého bych to viděl na protiklad „sladký“ (třeba u mléka – vzpomeňme na lidovou píseň), v chemii pak „zásaditý“ (kyseliny a zásady jsou si navzájem protikladem).

Další odpovědi
Jahoda

Já si myslím toto: bílá a protiklad je černá, černá a protiklad je zase bílá. Pořád dokola. Sladké a protiklad je hořké

mojitek

protikladem k protikladu je zase protiklad

Retko

Odpoved prinasi matematika v logice. Pokud si pamatujes na negaci:
\neg (\neg A) = A (slovy – negace z negace prvku A je zase A)

panenka

opak sladkého je slaný
opak slaného je sladký
opak kyselého je hořký
protikladem protikladu je protiklad

monarcha

a protiklad čeho ? to je snad neřešitelné …

vodra

Klad

Vicki

Napadlo mě,že kdyby se to slovo rozebralo:proti-klad,tak by mohl být protiklad protikladu proti-zápor.