Avatar uživatele
Drap

Co je pro vás méně přijatelné ? Pokud dítě 15 – 17 let kouří nebo lže ?

Berte to prosím hypoteticky, i když děti třeba nemáte. Já už také dávno v této věkové kategorii děti nemám.Myslím, co by vám více vadilo ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kenyrts, annas, hanny 2, breja před 4394 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Lhaní křiví charakter, kouření ničí zdraví. Jako menší zlo bych brala kouření, protože se s kouřením snáze dá skončít. Jedna lež zpravidla plodí lež další -začarovaný kruh.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?kenyrts Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Makina

To je teda výběr…kouření nebo lež..Ale pokud bych si měla vybrat, tak radši ať kouří, a to ne z toho důvodu, že je to lepší, ale z toho důvodu, že s kouřením může kdykoliv skončit a je to jen o vůli, ale jakmile dítě začne lhát..zalže jednou, zalže podruhé a potom už bude lhát celý život. Kouřením ubližuje člověk sám sobě…ale lži může ublížit mnohem více lidem

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
redy

Obojí je špatně.
Doplňuji:
Obojím ubližuje sobě i lidem,minimálně va svém okolí.

Upravil/a: redy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ravenne

Tak mě napadá, že děti v této věkové kategorii obvykle dělají oboje.
Jinak mně by více vadilo, kdyby mé dítě kouřilo. Lhaní by mu alespoň nezmrvilo zdraví (dobrá, hypoteticky by mohlo, ale s kouřením je to jistější).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Lhaní nesnáším,každý si to kouření dřív nebo později vyzkouší.Takže by mi vadilo to lhaní.Samozřejmě bych k tomu měla patřičný komentář,takže jestli s tím skončí nebo ne........nejvíc chutná zakázané ovoce! Můj syn kouří,dcera přestala 2 roky před prvním otěhotněním a už nezačala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
avel3

Myslím, že se lhaním dětí v problematickém období věku 13 – 18 let má zkušenosti hodně rodičů. Existuje rčení „důvěřuj, ale prověřuj“… Děti se naučili, že lhát se nevyplácí a jednodušší je mluvit pravdu. Dospíváním, sebeuvědoměním a dáním zodpovědnosti se lhaní vytratilo… ale koření bohužel ne..... :(
Doplňuji:
samozřejmě ne koření, ale kouření… =)))))

Upravil/a: avel3

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokud dítě v tomto věku kouří,musí mít finance,pokud lže musí mít dobrou paměť. Ale nejvíc mě vadilo,že děti zalhaly i přesto,že jsem jim vštěpoval,že lež má krátké nohy.Nyní,když jsou dospělé po lži ani památky,ale to další zlo je(zatím )neopustilo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek