Drap

Co je pro vás méně přijatelné ? Pokud dítě 15 – 17 let kouří nebo lže ?

Berte to prosím hypoteticky, i když děti třeba nemáte. Já už také dávno v této věkové kategorii děti nemám.Myslím, co by vám více vadilo ?

Nejlepší odpověď
annas

Lhaní křiví charakter, kouření ničí zdraví. Jako menší zlo bych brala kouření, protože se s kouřením snáze dá skončít. Jedna lež zpravidla plodí lež další -začarovaný kruh.

Další odpovědi
Makina

To je teda výběr…kouření nebo lež..Ale pokud bych si měla vybrat, tak radši ať kouří, a to ne z toho důvodu, že je to lepší, ale z toho důvodu, že s kouřením může kdykoliv skončit a je to jen o vůli, ale jakmile dítě začne lhát..zalže jednou, zalže podruhé a potom už bude lhát celý život. Kouřením ubližuje člověk sám sobě…ale lži může ublížit mnohem více lidem

redy

Obojí je špatně.
Doplňuji:
Obojím ubližuje sobě i lidem,minimálně va svém okolí.

Ravenne

Tak mě napadá, že děti v této věkové kategorii obvykle dělají oboje.
Jinak mně by více vadilo, kdyby mé dítě kouřilo. Lhaní by mu alespoň nezmrvilo zdraví (dobrá, hypoteticky by mohlo, ale s kouřením je to jistější).

hanny 2

Lhaní nesnáším,každý si to kouření dřív nebo později vyzkouší.Takže by mi vadilo to lhaní.Samozřejmě bych k tomu měla patřičný komentář,takže jestli s tím skončí nebo ne........nejvíc chutná zakázané ovoce! Můj syn kouří,dcera přestala 2 roky před prvním otěhotněním a už nezačala.

avel3

Myslím, že se lhaním dětí v problematickém období věku 13 – 18 let má zkušenosti hodně rodičů. Existuje rčení „důvěřuj, ale prověřuj“… Děti se naučili, že lhát se nevyplácí a jednodušší je mluvit pravdu. Dospíváním, sebeuvědoměním a dáním zodpovědnosti se lhaní vytratilo… ale koření bohužel ne..... :(
Doplňuji:
samozřejmě ne koření, ale kouření… =)))))

anonym

Pokud dítě v tomto věku kouří,musí mít finance,pokud lže musí mít dobrou paměť. Ale nejvíc mě vadilo,že děti zalhaly i přesto,že jsem jim vštěpoval,že lež má krátké nohy.Nyní,když jsou dospělé po lži ani památky,ale to další zlo je(zatím )neopustilo.