Theres-blue

Co je pro mě dcera mé pratety?

Moje babička má sestru a ta je pro mě prateta. Co je ale pro mě její dcera? Určitě něco jako sestřenice, přemýšlela jsem nad prasestřenicí, ale to se mi zdá divné. Poradíte?

Nejlepší odpověď
marci1

Je to prasestřenice. Ale normálně bych používala sestřenice, tetě asi také neříkáš prateto, což ? A jestli jste spolu v pohodě, tak na pojmenování přece nezáleží.:-)

Další odpovědi
arygnoc

Tie predpony pra majú zmysel v priamej línii, do potomstva praniekoho sa už neprenášajú, hovorí sa o príbuzenstve >z kolena< alebo v tomto prípade >sesternica mojej matky< (nie vaša).
bežne sa to ale rieši (pri oslovovaní) bez tých pra, proste teta. sesternica (prípadne z n-tého kolena, resp. vzdialená), alebo ako >rodina<, >z rodiny< (napr. pri predstavovaní).

anonym

Prasestřenice, ale to bych neřešila. Říkej jí sestřenice 🙂